/ Biserica este
Episod:

Cuvântul „biserică” are mai multe înțelesuri. Depinde pe cine întrebi. Dacă ne întrebi pe noi, biserica nu este o clădire, ci oamenii. Vrei să afli mai multe? Să vorbim despre ce este Biserica și să aflăm ce ar putea fi de la invitatul nostru, Rich Wilkerson, Jr.

Pastorul Rich Wilkerson Jr. este un vorbitor dinamic. Pasiunea lui este să încurajeze și să inspire noua generație. Rich și soția sa, DawnCheré, păstoresc VOUS Church din Miami. În luna iunie, în fiecare an, Rich și DawnCheré găzduiesc mii de tineri la conferința anuală VOUS Conference care are loc în South Beach. Este autorul cărții Regii castelelor de nisip: cum să îl cunoști pe Isus într-o lume falimentară spiritual. Rich și DawnCheré ne-au pus la dispoziție un frântură din lumea lor prin documentarul în serie, Bogat în credință, 10 episoade în rețeaua Oxygen.

Versetul zilei:

Seriale